Chceš být SB ?
Nej Foto - hlasujte !!

Říjen 2009

1.Akcička

19. října 2009 v 18:54
Ahoj takže jsem se rozhodla udělat první takovou Akcičku, bude se týkat hlavně ohledně blogu, ael taky něco o koních.

Cenky:
Diplomy pro první 3 !!!!!!

1.Líbí se vám blog?
2. Co byste zlepšili? Přidali ?
3. Poznejte plemínko....
4. Jaké články byste uvítali.. hezkčí.. s ví fotkami atd.
5. Mám být aktivnější ?????

díky za odpovědi budu ráda,dkyž odpovítr :-D

17.10.2009

19. října 2009 v 18:45 | Kiki
Dnes jsem jela ke koníkům ráno. Přijela jsem a v buňce mě čekalo překvápko.. 3 malé rotomilé koťátka. Byla k sežrání a stále jsou:-). Po snídani jsem šli na stáje. Asi po 10 vyvezených kolečkách jsem byla u konce se silami... jednou se mi povedlo kolečka převrátit a jedny vysypat. potom se z venku odvezli překážky k hale. A šlo se obědvat. Po obědě jsem jeli na vyjížďku. Já jsem šla na Alexe menšího Anglického plnokrevníka... děsně milý. A šlo dalších 6 koní. Vyjeli jsem na cestu a Domin stihl kopnout Porťáska. Ale nic se mu nestalo pokračovali jsem dál a v ohradě bylo stádo ročních klisen. Ti začali pobíhat kolem a Dominek začal dělat pordel a málem tam několk koníků přišlápl. Tak jsem se vrceli a zmenšili jsem počet koní.. a pokračovali dál. Alex se mi 2x stihl poskočit a z toho prvního jsem měla bobky. Druhý byl takový že jsem šlo loukou a najednou se lekl a já jsem si všimla jenom čáry... kterou za sebou dělal zajíc. Naštěstí jsem to přežili XD.
Potom jsem šla na Arashe... (hodňoučkého hřebečka)... je to mazel sice trošku tlačivý ale jinak suprový. S nbím jsem šlo do haly a skákali jsme ... největší problém nám dělali kusové kavaletky a na poslední kavaletce jsem měli zaskočit do cvalu... ,ale nakonec se nám to povedlo. Byl moc šikovný.

16.10.2009

14. října 2009 v 20:43 | Kiki
Po špatně stáveném dopoledni ve škole jsem doběhla domů.. převlékla se a pádila na vlak ke koníkům. Po prácičce bylo na řadě ježdění. Měla jsem jít na Petoška. 16-tiletý valášek, který je stále plný elánu. Bohužel nemám fotky. Nasadila jsem mu teda postroje a šli jsem do haly. Naskočila jsem a začali jsem se okrokovávat. Naklusali jsem si a vbc mi to na něm nešlo. Nechtěl se mi pěkně sbalit a pěkně se ohýbat:-( . No měli jsem nacválat .. ten si to se mnou rozběhl a prolítali jsem halu všemi možnými směry XD. Na konci jsem měla vytáhané ruce.. ale myslím že jsem se hodně poučila.

Soutěže, Bleskovky atd.

14. října 2009 v 20:38 | Kiki
xxx

Fríský kůň

14. října 2009 v 20:34 | Kiki
ČERNÁ BAROKNÍ PERLA

Původ: Své pojmenování dostal podle holandské provincie Friesland . Frískou krev měli zakladatelé chovu olovského klusáka, oldenburského koně a ve Velké Británii daleský a fellský pony spolu s chladnokrevným Shirským koněm.
Charakteristika a popis: Je vraník bez odznaků . (Najde se i výjimka bílý frís.) KVH 156-162 cm. Hlava je dlouhá s inteligentním výrazem, vyjadřuje veselou, ochotnou a milou povahu. Uši jsou krátké.Nohy jsou silné. Typickým znakem plemena jsou rousy. Hříva stejně tak jako ocas jsou bujné a vlnité.
Povaha: Vynikají svou učenlivostí. Jsou ohnivý, ale přesto mírní a ovladatelní.
Využití: Je především kočárové plemeno, drezura.. můžeme ho vidět na různých přehlídkách a show.
Fotky:


Výprava do pravěku :)

14. října 2009 v 15:20 | Kiki
DNES SE VYDÁME PO STOPÁCH DÁVNÝCH PŘEDKŮ KONÍ

Zpátky v čase as o 60 mil. let : Objevili jsem se na konci druhohor a Země stála správným směrem pro vývoj savců. Nebyli nejdříve vyšší než kočka a živili se vším co měli po cestě XD. Jelikož byli přizpůsobivým, tak se odtali do různých částí světa a jedním z těchto tvorů byl i podivný tvor s kopýtky na prstech. Vypadal jako malá šelmička A právě tento tvor, kterého vědci pojmenovali Condylartha (prakopytník) se stal předkem všech kopytníků. Před námi se otvírá historie koně, úžasný proces na jehož konci bude začátek.

Eohippus: Měřil cca 35 cm a vážil 5 kg. Na předních nohách měl 4 a na zadních 3 prsty. Byl dokonale maskovaný s přírodou. Eohippus = kůň úsvitu.

Orohippus a Epihippus: Tato zvířata byli o několik centrimetrů vyšší .Epihippovi se zkrátil 4 prst .

Mesohippus a Miohippus: Pralesy ustupují a přecházejí v křovinaté porosty. Mesohippovi se prodlužují nohy a měří cca 50 cm. Na přední noze má už jen 3 prsty. Má delší delší hlavu a oči posunuté více do stran. Postupem času se jeho výška zvýší cca 60 cm . Mesohippus se změnil na Miohippa....

Parahippus: Jeho chrup je dokonale přizpůsobený k spásání tvrdé stepní vegetace.

Pliohippus: Měří cca 120 cm ,mají pevné dlouhé nohy,které jsou zakončeny jediným prstem - dokonalým kopytem..

Meryhippus: Jsem asi před 2 miliony let. Jsou vysocí jako poníci , mají delší krk a stoličky mají silnější.


¨

Appaloosa

13. října 2009 v 16:06 | Kiki
SKVRNITÝ POKLAD INDIÁNŮ

Původ: V Americe se o chov těchto koní nejvíce zasloužili Indiáni. Totot plemeno bylo téměř vyhubeno. v roce 1938 byl zualožne klub na záchranu tohoto úžasného plemena.
Charakteristika a popis: Má krátkou, řídkou hřívu se slabě ožíněným ocasem. KVH : 147-150 cm .Výrazný kohoutek, šikmá plec. Záď je mohutná, má dobře klenuté žebra.
BARVY:
  • LEOPARD: Nebo-li také hermelín. Převážně s bílý s tmavými vejčitými skvrnkami po celém těle.
  • SNĚHOVÁ VLOČKA: (Snowflake) Naopak tmavé zbarvení s bílými kulatými skvrnami po těle.
  • BLANKET (DEKA): Je označení pro tmavé zbarvení, kdy kříž nebo záď jsou buď bílé nebo skvrnité.
  • FROST (JINOVATKA): Má drobné bílé skvnky po celém tmavém těle, skvrnky nejsou pravidelné.

Povaha: Je to učenlivý,ovladatelný a skromný koník. Těžko schůdné terény pro něj nesjou žádnou velkou překážkou. Jou poddajní a učenliví.
Využití: Jsou výborní pro rekreační ježdení ,ale taky pro většinu sportovních aktivit. Je dobrý i pro skokové závody.
Fotky:Diplomek pro Karmen

13. října 2009 v 15:30 | Kiki
Tak tady diplomek Pro Karmen za spřátelení...
Doufám že se ti líbí :-D

Deníček

12. října 2009 v 18:24 | Kiki

Diplomek pro TeRu*ShKu

12. října 2009 v 18:15
Tady je diplmoke doufám že se ti líbí :-D .

11.10.2009

11. října 2009 v 19:52 | Kiki
Tak dneska jsem vstala nachystala jsem si jídlo a pití, a pádila na vlak. Ke koníkům jsem dorazila kolem půl deváté. S holkama jsme potom společně začaly dělat boxy .. asi po 5 jsem byla vyšťavená jsem lemra no, ale zvládla jsem jich ještě pár udělat. Pak šli holky jezdit a já jsme se zbytkem děvčat čistili koníky. Našla jsem i malilinkatou chvilinku na focení koníků :) . Potom jsem šla na řádu i já.. jela jsem na Topasovi.. na krásném robustném valáškovi. Na to že je vyliký je i docela pěkě posraný. Přiznám se že jsem na něm jela po pré a měla jsem pěkn bobky. Vjeli jsem do haly a trnérka mě vyhodila do sedla. Kroky byly dlouhé..houpavé bylo to super.. Koník se mi snažil ve všem vyjít vstříc.. Dělali jsem obraty, kruhy a změny směru. V několik chodech. Byl moc šikovný. Nakonec jsem v kroku vykrokovala. Ve stáji jsem ho odstrojila a vyčistila+ jsem se pomazlila. Nebyl to můj oblíbenec ale po dnešku se jím stal :-D. Potom jsme koníkům nachystali večeři.. ( pěkně jsme to po* ,protože jsem s holkama namíchali blbě krmivo.. ale naštěstí to nebylo tak hrozné). A pádilo se domů.

Fotky dole ( je jich jenom pár :( ) .

10.10.2009

11. října 2009 v 19:50 | Kiki
Dnes jsem šla ke kámočce co mají koníky. Bylo to rozhodnutí na rychlo a taky v nevhodném počasí. Pršelo, bylo zamračeno.. koníci byli vyválení ale i přesto všechno krásní. Skončila jako prasátko XD. Ve foťáku jsem si odnesla i pár fotek. Koníci jsou krásní :-D

Fotky dole :

Achal-teke (Achaltekinský kůň)

10. října 2009 v 19:24 | Kiki
Původ: Je považován za jedno z nejstarších plemen koní na světě.Soudobý název pochází z názvu turkmenského kmene ,,Teke", který choval tyto koně v oáze ,,Achal".
Charakteristika a popis: Hlava je lehká, suchá se širokým zátylkem.Profil je rovný, někdy má mírný klabonos.Čelo je široké, oči velké a výrazné. Má vysoko nasazený dlouhý krk.Má osvalené tělo s vysokým kohoutkem a nízko nasazený ocas. Kopyta jsou malá, ale pevná.Má hebkou srst, hříva ,ocas a kštice jsou řídké (Někdy hříva s kšticí chybí).
KVH: cca 158 cm. Nejčastěji se vskytují hnědáci,plaváci potom ostatní barvy jako jsou vraníci,bělouši,cremello atd. ,srst je typická svým kovovým leskem. Chody jsou prostorné, pohodlné ve všech chodech.
Povaha:Je temperamentní, živý. Achaltekinec je odvážný a nebojácný. Potřebuje mít jednoho člověka, kterému věří .
Využití:Dle rychlosti je Achaltekinec hned druhý po A1/1 .A hodí se do několika dalších jezdeckých disciplín.
Fotky:1. Diplom pro Carinku*Pajušku

10. října 2009 v 18:21 | Kiki
Díky moc za spřátelení a doufám že s ti diplomek bude líbit :-D. (Moc se mi nepovedl, promiň)


Seznam SBééé

10. října 2009 v 18:19 | Kiki
Zde je seznam mých Sbéé ..


Hlasujte pro nej Fotku !!!!!!

6. října 2009 v 17:00
Probíhá hlasování pro nej fotku ..... ŘÍJNA
TÉMA: ACHALTEKINSKÝ KŮŇ

1.


2.


3.
4.HLASUJTE !!!! :-D
NENÍ JICH MOC ..

Zdroj : Google.cz

Chceš být SB ?

6. října 2009 v 16:53
Pokud se chceš spřátelit stačí dodržet tyhle podmínky myslím že nejsou tak přísné :)

  • Ozvěte se komentem alespoň jednou za týden (pokud nebudete moct tak napište ať o tom vím )
No to je zatím vše XD
Kiki